11
Чер
11:59
У Вінниці хочуть покласти край хаосу з вивісками магазинів і кафе. Всі будуть по стандарту
DSC_0496_1
DSC_0496_1
У Вінниці хочуть покласти край хаосу з вивісками магазинів і кафе. Всі будуть по стандарту

Більше, вище, яскравіше – багато років саме за таким принципом власники кафе, магазинів чи аптек у Вінниці підходили до створення вивісок своїх закладів у погоні за увагою клієнтів. Про елементарну естетику такої «агресивної» реклами на фасадах, як годиться, мало хто задумувався, спотворюючи будівлі хаосом кольорів і конструкцій. Особливо потерпає від цього головна вулиця міста – Соборна, де найбільша концентрація комерційних закладів, а відтак, конкуренція і необхідність “впасти в око” перехожим.

3

7

Певною спробою навести лад можна назвати ініційоване Радою підприємців при міському голові Положення про встановлення вивісок на території міста. Воно, в разі схвалення виконкомом, передбачатиме порядок розміщення вивісок, покращення вигляду в міському середовищі та естетичних якостей інтер’єру вулиць.

За словами головного архітектора міста Олександра Рекути, це положення необхідне для вирішення наступних проблем: надмірна концентрація та хаотичність розміщення вивісок на фасадах будівель, неузгодженість між собою типів та форм цих вивісок, відсутність механізму формування єдиного підходу. По суті – це ті самі проблеми, які свого часу були у місті із носіями зовнішньої реклами.

9

11

 

Не жалували пам`ятки архітектури…

12

і щойно відреставровані будівлі…

13

А про занедбані й казати нічого.

14

2Відповідно до нового Положення вивіски повинні встановлюватися у місцях, які б не створювали перешкод для експлуатації будинків і споруд, на яких вони розташовуються, та вільного пересування пішоходів. Розміщення вивісок повинно здійснюватися з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду.

Положенням визначено і умови, за яких забороняється розміщення вивісок, – не вище першого поверху, окрім умови, якщо у власності суб’єкта знаходиться вся будівля. Не допускається закриття огорож балконів, закриття табличок з назвами вулиць, аншлагів, номерів будинків, пам’яток архітектури і т. ін.

12

Ще одним розділом документа визначено умови по розмірах вивіски, відстанях їх розміщення, описано матеріали по стилістиці вивісок, їх освітлення. Наприклад, по висоті до відмітки тротуару повинно бути не менше ніж 2,5 м. Також вказано, як може розташовуватися одна вивіска, дві, або кілька. «У нас на Соборній є багато адміністративних будівель, де розміщено дуже багато вивісок і вони різнохарактерні, тому будуть вимоги по приведенню їх до єдиного вигляду, одного кольорового рішення і композиційних розмірів», – каже Олександр Рекута.

За пропозицією співголови Ради підприємців Леоніда Марцинковського дане Положення набере чинності з 1 січня для того, щоб підприємці мали час на впорядкування вивісок відповідно до документа.

Використано інформацію Департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю ВМР

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com