+1 фонтан!
Шість років знадобилося "Вінницькому універмагу" для того, щоб 11 серпня 2013 наробити фотоістерику у всіх вінницьких групах в соцмережах і додати жителям Вінниці ще один ракурс для своїх аватарок. Площу з фонтанами нарешті відкрили для людей!
    12.08.2013     867  4
Автор: melv

Шість років знадобилося "Вінницькому універмагу" для того, щоб 11 серпня 2013 наробити фотоістерику у всіх вінницьких групах "вКонтакте" і додати жителям Вінниці ще один ракурс для своїх аватарок. Площу з фонтанами нарешті відкрили для людей!
Ми довго чекали, усі з цікавістю витягували голови, щоб побачити, що ж там робиться за парканом, матюкалися, що площа стала чи не втричі вищою, придумували площі "народні назви"... І ось тепер, через цілих шість років, можемо прогулятися по "вінницькому мавзолею". Воістину епохальна для Вінниці подія!)))

Офіційних даних, у скільки обійшовся комплекс із підземним ТРЦ, який все ще продовжують будувати, ніхто не називав. Але із останніх сум, про які доводилось чути - 200 мільйонів гривень.

Тепер площа Гагаріна максимально відрязняється від свого попереднього вигляду. Замість каскадного фонтану маємо чотири різних басейни. Один в самому низу із, відверто кажучи, надто суворою і не зовсім зрозумілою композицією.


Але із чим на площі вдалося, так це із якістю і дороговизною матеріалів. Напевно, лавки тут можна назвати одними з кращих у місті.


Солідний сірий граніт викладений майже ідеально! Звісно, вдень це все виглядає дещо сіро й нудно, але, мабуть, дизайн площі ще не остаточно завершений.


В детялях площа вийшла навіть дуже непогано. Особливо це стосується сучасних ліхтарів.
Декоративні ліхтарі. Позаду них видно, що площа ще не завершена. Це виглядає смішно, адже можна було б і не спішити, й так всі звикли, що площа закрита.
Палац-монстр "Вінницький універмаг". Яким він буде, а ще цікавіше - коли?


Величезний плюс площі - великий зелений газон. Без чорнобривців, троянд, їжаків, черепах та іншого "зеленбудівського" кітчу - простий охайний зелений газон, те, чого так мало можна побачити у Вінниці.


Краса куполу і гранітної "квітки" сумнівна.
Сувора краса.
Такі хочеться посидіти на цій лавці! Але вже й не так просто - усі вмить згадали, де було "тусовочне" місце Вінниці до 2007-го року.


Але зовні... Які там варіанти, крім "Мавзолею", "саркофагу" і "бункера" ще є?


Між проектом і реалізацією різниця вияивлась величезною. Ба, навіть між етапами реалізації вже є різниця. Спочатку зробили без сходів у нижній частині. Потім зробили.


Напевно, Вінниця вже справді може отримати статус "Міста фонтанів".


Декоративні ліхтарі на те й декоративні. Вони майже не освітлюють. Щоправда, й уся площа ввечері місцями темнувата. Це не добре, і не погано. Це ось так.


Але фонтани справді красиві! Не знаю, чи це варто того, щоб стільки чекати, але це точно варте того, щоб піти на площу подивитися.

Головна » Інфраструктура » Благоустрій
Всього коментарів: 4
 
ник   (15.08.2013 10:23)
сракопад зимой там будет ))

 
melv   (12.08.2013 22:51)
Буває ;)

 
Віталік   (12.08.2013 21:31)
Один із в самому низу із....

Ім`я *:
Email:
Код *:

%