Найвищий фонтан у світі заввишки з вінницьку телевежу
Висота єдиного, але надпотужного струменя сягає 312 метрів. Щоб приблизно уявити це, подивіться на вінницьку телевежу
    15.11.2013     82  0

Фонтан Фахда, що у місті Джидда у Саудівській Аравії вважається найбільшим у світі. Висота єдиного, але надпотужного струменя сягає 312 метрів. Щоб приблизно уявити це, подивіться на вінницьку телевежу - вона має 339 метрів.

Оскільки споруда фонтану припала на правління короля Саудівської Аравії Фахда ібн Абдель Азіз Аль Сауда , тому фонтан нерідко називають фонтаном короля Фахда. Іноді просто фонтаном Джидди. Загальна маса води, яка постійно висить над фонтаном, становить приблизно 18,8 тон.


Історія створення

Влада Джидди захотіла створити визначну пам'ятку вого великого та розвинутого міста. Такою пам`яткою мав стати фонтану. І до 1980-1983 років його спорудили. Він відрізнявся від нині існуючого, адже потік води піднімався до неба всього лише на 120 метрів. Це зовсім не здивувало і не вразило ані самих аравійців, ані туристів Саудівської Аравії. Хотілося чогось могутнішого і крутішого! Тому було прийнято рішення: поліпшити визначне місце Саудівської Аравії і міста Джида. І в першу чергу - «наблизити » до неба ще мінімум на 180 метрів.Звичайно , без величезної насосної станції це диво Саудівской Аравії в Джидді зовсім би не було таким величним і могутнім. Спочатку вся конструкція була на виду. Це трохи псувало вигляд і загальне враження, але пізніше її частково затопили. Фонтан вистрибує із золотої чаші. На величезну висоту в небо викидається по 652 літрів в секунду, а швидкість дорівнює 375 кілометрам на годину! Діаметр труб системи різний. Труби, що подають воду, мають в перетині 80 сантиметрів. А там, де вода вилітає в атмосферу, їх діаметр всього 12,6 сантиметра - так зроблено, щоб "на виході" тиск був максимальним.
Найвищий у світі фонтан короля Фахда в Джидді працює без зупинки. А якщо вимикають , то в особливо крайніх випадках : при плановій перевірці обладнання і дуже сильному вітрі з півдня. Там немає ніяких лазерних підсвіток, не влаштовуються світлові шоу - основний акцент на неймовірній потужності.

Вінницький фонтан "Рошен" також має одну виражену високу струю. Її висота, звісно, скромніша, але від того не стає менш ефектною - 60 метрів. Це, знову ж таки, для порівняння, стільки ж, як висота адмінбудівлі "Книжка".

 


Головна » Інші новини » Інші новини
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:

    Інші матеріали
%