12
Чер
16:14
Яким буде Х мікрорайон Вишеньки? Архітектори презентували свої плани
1

Новий для Вінниці підхід у проектуванні житлових масивів збираються застосувати архітектори у майбутньому Х мікрорайоні Вишеньки. Він виникне на західній околиці Вінниці. Нині ця територія – поле, оточене вулицями Квятека, Келецькою, Барським шосе і ставками, але з часом тут хочуть побачити численні житлові квартали зі своєю інфраструктурою і зонами відпочинку. Поки зарано говорити, коли це станеться, але планування мікрорайону триває вже не перший рік.

Концепцію майбутнього мікрорайону презентували 11 червня в рамках зустрічі “Архіклубу” у приміщенні вінницької організації Спілки архітекторів України. Як розповів на презентації архітектор Олександр Коротких, один з авторів концепції, новий мікрорайон масиву «Вишенька» буде несхожим на попередні.

Тут, на відміну від сусідніх мікрорайонів, переважатиме житлова забудова середньої поверховості – 3-5 поверхів, хоча будуть і вищі. Застосуємо квартальний тип забудови, всього буде понад 20 кварталів, – розповідає Олександр Коротких. – Самі будинки плануємо зробити із закритими дворами, де буде влаштовано рекреаційні зони – туди не можна буде заїхати на авто, стоянки будуть організовані уздовж вулиць.

3

Концепція планувальної структури Х мікрорайону житлового масиву Вишенка м.Вінниці. Автори: О.Коротких, М.Крамар, Т.Волошина, інж. М.Коротинський. 2013 рік.

4

На думку архітектора, такий тип забудови буде комфортнішим для мешканців – на них не буде «тиснути» висота будівель, а порівняно невелика кількість людей у кварталі дасть можливість більше контактувати між сусідами.

Щоправда, планується у мікрорайоні і висотна забудова. Так, за концепцією, на місці вигину вулиці Келецької у бік Барського шосе можуть бути дві 24-поверхові «свічки». Там же планується облаштувати «бізнес-центр» із комерційними закладами та офісами.

2

Соціальна інфраструктура Х мікрорайону буде представлена двома школами і п’ятьма дитячими садочками. У центрі мікрорайону архітектори хочуть бачити парк. А поруч із вулицею Квятека будуть два храми – до нині існуючого костелу додасться ще церква.

[nggallery id=46]

Утім, поки що всі ці плани можна сприймати тільки теоретично, адже на практиці поле розподілене на численні клаптики землі і вони розпайовані між різними власниками. А це може стати серйозною перешкодою для комплексної забудови мікрорайону.

Віталій Мельник

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com