2
Чер
10:00
Висотку на Космонавтів “виторгували” у майбутніх сусідів за дитячий майданчик і ремонт комунікацій
Висотку на Космонавтів “виторгували” у майбутніх сусідів за дитячий майданчик і ремонт комунікацій

У Вінниці на громадських слуханнях жителі проспекту Космонавтів погодились із будівництвом висотки на місці колишнього ресторану «Кельце». Більшістю голосів 1 червня люди проголосували за спорудження житлового комплексу, де мають розміститись 300 квартир і комерційні заклади, повідомляє Urban.vn.ua.

На початку скептично налаштовані учасники слухань обурились запропонованій поверховості новобудови, яка закриє собою сонячне світло для розташованих поруч будинків. Попри заспокоєння від проектантів, мовляв, допустимі норми інсоляції порушено не буде, люди запропонували зменшити кількість поверхів. На це, однак, отримали категоричне «ні». У забудовника – Холдингової компанії «Вінниця» наполягають, що тільки у зазначеній кількості квартир, а відтак і кількості поверхів, можуть окупити проект, на який уже витратили 60 мільйонів гривень, викупивши землю та борги перед кредиторами у попереднього інвестора.

01

Ще одним гострим кутом стало частково комерційне призначення комплексу, в якому перші два поверхи будуть відведені для магазинів та закладів громадського харчування. Жителів прилеглих будинків схвилювало таке сусідство, адже їхні двори можуть перетворитись на майданчики для відвантаження товарів. Розробники проекту відповіли, що увесь технологічний процес здійснюватиметься у підземному паркінгу, а значить сусідні двори не чіпатимуть. Натомість, людям пообіцяли привести до ладу суміжний двір, облаштувавши там дитячий майданчик і зону відпочинку для дорослих.

DSC_0625

Наступним предметом торгу став ремонт комунікацій сусідніх будинків, на що представник забудовника надав гарантійний лист, що компанія зобов’язується профінасувати 30% витрат на ремонт системи водо забезпечення будинків. Останній аргумент, як згодом показав результат слухань, став вирішальним: зі 142-х учасників слухань проти будівництва виступили лише 15 чоловік.

02

Відзначимо також, що того ж дня запропонований проект ухвалили й на містобудівній раді при департаменті архітектури і містобудування ВМР.

Отримавши бажаний результат, у компанії розповіли, що у найближчі місяці почнуть демонтаж існуючої споруди, а повністю завершити будівництво хочуть за півтора роки.

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: [email protected]