11
Лип
01:50
Вінничани погодили спорудження житлового будинку на Юності
Вінничани погодили спорудження житлового будинку на Юності

Люди переконані, що таким чином вдасться привести до ладу ділянку землі, яка наразі у вкрай занедбаному стані.

Вівторок, 10 липня, мешканці кількох будинків на вулиці Келецькій та на проспекті Юності зібралися на громадські слухання щодо можливості будівництва житлового комплексу з вбудовано-прибудинковими громадськими приміщеннями за адресою : м. Вінниця, проспект Юності, біля будинку №16.

Через занедбаний стан цієї ділянки, яка знаходиться за Вінницьким інститутом кормів, та постійні скарги на це мешканців прилеглих територій. Орендар звернувся до міської ради і отримав дозвіл на розробку проектної документації щодо забудови даної території, що було схвалено сесією міської ради.

Деякі мешканці мікрорайону виступили категорично проти. Мовляв, будівництво буде заважати, а потім машини жителів новобудови їздитимуть попід вікнами. Інші ж жителі прилеглих територій наголошують, потрібно територію облагородити, тому що біля неї вже страшно жити.

Щоб почути всі «за» і всі «проти», врахувати думку кожного та досягти компромісу Вінницька міська рада організувала громадські слухання.

На громадських слуханнях перед мешканцями виступив представник компанії ТОВ «КОМФІРМАТ» Руслан Волкотруб. Перед слуханнями представники компанії вже неодноразово зустрічалися з мешканцями прилеглих територій на громадських зборах, тому на обговорення був винесений проект з урахуванням всіх пропозицій та зауважень жителів.

Найперше, що не влаштовувало мешканців – це багаторівнева парковка поруч із забудовою.

Я вам скажу, що в забудовника через це також виникають складнощі. Питання щодо будівництва паркінгу зараз не стоїть, тому шукаємо альтернативний шлях вирішення цього питання. , – підкреслив Р.Волкотруб.

Друге питання, яке схвилювало учасників слухань, –  заїзд у двір новобудову. Жителі сказали, що побоюються, аби в результаті їхні двори не перетворилися на трасу для автівок.

Ми це врахували і взагалі відійшли в сторону, зробивши арочний заїзд у двір новобудови, щоб не турбувати мешканців прилеглих територій. Машини не проїжджатимуть повз ваші двори. Взагалі відмовитися від проїзду ми не можемо. Згідно всіх норм, в тому числі пожежних, він необхідний, – пояснив представник компанії ТОВ «КОМФІРМАТ».

Ще одне хвилююче питання – шум від будівництва. Проте представник інвестора запевнив, що сучасні технології дозволяють зробити будівництво майже безшумним.

 

Якщо ви переймаєтеся, що буде шумно чи гуркітно, то цього не буде. Сучасні технології цілком дозволяють цього уникнути. Палі не забиваються, а вдавлюються. До того ж відсутні вібрації, які можуть якось зашкодити сусіднім будинкам, – сказав Руслан Волкотруб.

Згідно проекту, забудова буде не вищою за 10 поверхів. У ній не буде розважальних закладів, тобто барів, кафе чи ресторанів, які створюватимуть дискомфорт для мешканців.

– Ми старалися зробити все максимально комфортно для людей. Наприклад, згідно будівельних норм допустима щільність забудови 35%, а ми зробили 21%, збережені всі межі та відступи існуючих житлових будинків, ми врахували нові будівельні норми які вступають з 1 вересня 2018 року. Проект може зазнати змін коли будуть досліджені всі умови будівництва в тому числі геологію  – додав архітектор проекту Віктор Басистий.

На ділянці вільній від забудови, а це майже 80% території, облаштують дитячий майданчик, спортивну зону, воркаут зону та зону відпочинку. Всім цим, зі слів інвестора, зможуть користуватися не лише мешканці новобудови, а й жителі прилеглих територій.

Також ми уклали соціально-партнерські угоди з мешканцями, які проживають у будинкам прилеглих до забудови. Це нормальна цивілізована практика. Я знаю, що є проблемні питання в кожному будинку. Мешканці, які готові до діалогу, можуть подавати свої пропозиції. Ми готові допомогти, – наголосив Руслан Волкотруб.

Зокрема на вулиці Келецькій 88 ТОВ «КОМФІРМАТ» відремонтує дах та впорядкує прибудинкову територію; на Юності 14 почнуть встановлювати енергозберігаючі вікна загального користування та домовлено про подальшу співпрацю у тому, що стосується інфраструктури; на Келецькій 90 відремонтують внутрішньоприбудинкові мережі; на Келецькій 86 – про реконструкцію та часткову заміну труб внутрішньоприбудинкових мереж і влаштування сучасного теплового пункту.

Також представники компанії ТОВ «КОМФІРМАТ» та департаменту архітектури Вінницької міської ради відповідали на запитання, які хвилювали присутніх: з приводу відстані між будинками, площі озеленення, розташування заїзду тощо.

З кожною відповіддю на запитання схвильованість в залі стихала. Більшість людей в залі вже були готові перейти до голосування, проте деякі мешканці будинку на Келецькій 86 виступили категорично проти.

Як ви думаєте чому вони не хочуть, щоб там щось будували? Бо там їхні гаражі! – викрикували присутні в залі.

Таке враження, що хтось прийшов відвойовувати інтереси для іншого забудовника! – казали інші.

Присутні наголосили, що благоустрій території необхідний, тому що жити поруч із занедбаною ділянкою вже стало просто небезпечно.

Наш будинок знаходиться за 10 метрів від забору, де діється весь цей безлад. Наш будинок весь «за»! Скільки ми викликали поліцію, скільки не спали ночей?! Це ж все під вікнами нашими робиться! Там притон зробили! Наркомани там коляться, водять якихось туди кожну ніч, влаштовують розпусту. Днями там ледь дівчину не зґвалтували!  Там розвелися зграї собак! Страшно поруч пройти! – обурилася старша будинку Юності 14 Майя Тимчишина.

Місцева мешканка Олена додала, що вони неодноразово влаштовували суботнки, але самим щось вдіяти з тим безладом неможливо.

Ми організовували суботники! Ми повиходили з будинків, ходили ці шприци збирали, ці папірці з гімном, вибачте! Ми виходили з дітьми і ту всю гидоту прибирали. Але територія все одно в жахливому і занедбаному стані! Там все заросло, кругом сміття.  Хто не пам’ятає, як там все виглядає, йдіть зараз подивіться! – наголосила пані Олена.

Схвильовані промови мешканок інші учасники обговорень зустріли оплесками. Після чого присутні перейшли до голосування. В результаті більшість людей проголосували «за». Таким чином учасники громадських обговорень підтримали будівництво житлового комплексу з вбудовано-прибудинковими громадськими приміщеннями за адресою: м. Вінниця, проспект Юності, біля будинку №16.

Андрій Ковтун

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: [email protected]