Пушкіна, 38. Будинок капітана Четкова
Будівля побудована у 1910 році і добре збереглося до нашого часу. Нині тут розміщується департамент архітектури і містобудування міської ради.
    09.12.2013     12  0

Будинок капітана Четкова - будівля, побудована в 1910 році і добре збереглося до нашого часу. Проект будинку був створений архітектором Григорієм Артиновим. Щоправда, за іншими версіями, авторство приписують київському архітектору Василю Листовничому. 
Замовником будинку став Олександр Матвійович Четков. Він був вихідцем із дворянського роду потомствених військових. Не дивно , що і молодий Олександр теж пішов по стопах своїх предків. У 1893 році він закінчив кадетський корпус в місті Полтаві. Отримавши звання віце-унтер-офіцера, Олександр закінчив артилерійське училище. Пішовши у відставку, Четков переїхав у Вінницю і став працювати в реальному училищі викладачем гімнастики. Сам Олександр Матвійович був людиною замкнутою і абсолютно не контактним.
Дивно, що будинок абсолютно не відповідав характеру його господаря. Однак цей факт ще раз підтверджує думку про те, що незвичайно барвисте і красивий внутрішній світ людини може ховатися за холодної зовнішністю і скупими емоціями. Будинок був побудований в стилі віденської сецесії. Незрозуміло, звідки викладач реального училища взяв гроші на такий дорогий проект. Ходять чутки, що Четков отримав значну суму заповіту .
Будинок вийшов абсолютно чудовим. Фасад будівлі прикрашений балконом, спирається на дві колони. Кут будівлі виконаний у формі півкола. Фасад будинку має гарний рельєф , який ще більше підкреслюється завдяки контрасту білого і рожевого кольорів. Внутрішньо оздоблення будинку було неймовірно багатим, кажуть, що кімнати були прикрашені безліччю красивих скульптур.
Після революції сім'я Четкова поїхали в невідомому напрямку. Є відомості лише про те , що Володимир - син Четкова , поїхав до Москви до свого дядька , де згодом став інженером. Сьогодні в старовинному особняку розмістилося міське управління архітектури та містобудування.

Головна » Проекти сайту » Пам`ятки архітектури

НАПИШІТЬ КОМЕНТАР

Ім`я *:
Email:
Код *:

%