НОВИНИ ВІННИЦІ
Провінційний затишок і стрімкість мегаполіса. Це - Одеса. 
Місто літа...
Автор:IgorVinn
30.01.2014     545  1

Коли надворі страшенний холод, пропонуємо хоча б візуально повернутися у літо. А для багатьох українців літо - це, безумовно, Одеса.

Місто зустрічає провінційною тишиною. Незважаючи, що вже сьома ранку, місто не прокидалося. Можливо, Одеса іноді дійсно така тиха, але міста-мільйонника зовсім не відчувалося, навіть Вінниця у цей час вже кипить життям.
Від вокзалу просуваємось вулицями Канатною та паралельною їй Маразлієвською. Назви вулиць в Одесі - це взагалі окрема тема, вони настільки ексклюзивні, що за кожною назвою стоїть своя історія.


Одесу можна чітко поділити на декілька районів за архітектурою. Цього немає у жодному місті України. У Києві все перемішано, будуються будівлі абсолютно різного типу, різних стилів в усіх районах міста, у Вінниці - взагалі архітектурний хаос. В Одесі чітко визначено історичний центр, при чому, він має чітку прямокутну планувальну схему, тут присутні такі стилі архітектури, як рококо, необарокко, неоренесанс, модерн. Промальовується і єдиний сучаний стиль новобудов в центрі міста. Яскравими прикладами є ЖК "Гефест" на вул. Грецькій та будинок на розі Канатної та Сабанського провулку. Окремий стиль прослідковується на Аркадії, що вже не є центром, тут більш сучасно зодчі підходять до роботи, "Арк-Плаза", "Пальміра" - просто витвори мистецтва, я б назвав це кращою архітектурною думкою України на сьогоднішній день. 

Будівля на вул. Маразлієвській
У парку Шевченка. 
Стадіон "Чорноморець". Кілька років тому він зазнав серйозної реконструкції і сьогодні входить до числа найсучасніших в Україні. 


Вантажний порт
На вулиці Маразлієвській


Польський узвіз
Краєзнавчий музей (реальна історична будівля, а не фейк, як у Вінниці)
Найкрасивіша, напевно, будівля Одеси - виконаний у стилі необарокко Театр Опери і Балету 
Вказівники можна вважати одним з символів Одеси, але це просто мегавказівник
Дюк де Рішельє
Ось така забудова Польського узвозу. Будинки, які виглядають зовсім не привабливо сьогодні розділили одеських зодчих на дві групи: перші вважають, що їх потрібно зносити, інші вважають, що це історія, яку не потрібно стирати з одеських вулиць
На вулиці Грецькій
Торговельний центр "Афіна", знаходиться прямо посередині Грецької площі. У середині досить цікаве дизайнерське рішення, яке було доволі цікавим у часи побудови торговельного центру
Можливо, найкраща рестарврація в Україні
Аркадія. Арк-Плаза. В одеських зодчих є смак.
Панорами Одеси з ЖК "Пальміра"


Наслідки буревію у ніч на 1 червня. 

Якби таке сталося у Вінниці, місто би зупинилось повністю на тривалий час. Це підкреслює досконалість одеської транспортної інфраструктури, засновану на тому, що існує велика кількість об"їзних шляхів. Трамваї та тролейбуси на наступний день у місті не працювали майже ні де, з усім порались маршрутки, які, доречі, не були переповненими. Невже 35 вінницьких муніципальних автобусів + 10 експресів зможуть охопити все місто?
Новобудова на розі Канатної та Сабанського провулку


Одеса... 

КОМЕНТАРІ


melv   (31.01.2014 00:30)
м-мда... Коли дивишся на Одесу, розумієш деяку абсурдність рейтингів журналу "Фокус". Принаймні, очі бачать те, що це точно не Вінниця. На жаль.

Ім`я *:
Email:
Код *:

ФОТОФАКТ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

%