4
Лют
20:23
Неймовірні краєвиди «вінницького терикону»: від інопланетних світів до земних вершин
Неймовірні краєвиди «вінницького терикону»: від інопланетних світів до земних вершин

Терикон вінницького хімзаводу, відомий вінничанам як «Біла гора», цілком заслужено може вважатися одним з визначних місць Вінниці. А чому б ні? Звісно, «визначність» терикону досить специфічна, та й з легендарними териконами Донбасу чи Кривбасу йому не порівнятися, але любителів індустріального туризму вінницька «Біла гора» може зацікавити. Тим паче, по сусідству з такими величезним і спорожнілим гігантом, як Хімпром. Власне, відколи у місті сто років тому з’явився суперфосфатний завод (згодом – «Хімпром»), приблизно тоді ж і почав рости вінницький фосфогіпсовий терикон – величезний насип з відходів переробки фосфатів, особливістю якого є біла “місячна” поверхня.

10

Потрапити на терикон, що заввишки з 5-7-поверхівку, можна абсолютно безперешкодно, чим, приміром, залюбки користуються дітлахи з сусіднього приватного сектору аби покататись на санчатах (не радимо перевіряти на собі – може бути небезпечно). Вийти на верхівку гори можна двома шляхами – через добре вкатану дорогу, обійшовши напівколом, або ж напряму стежиною. Щоправда, в другому випадку ризикуєте щонайменше забруднитись.

2

Поверхня “гори” виглядає настільки незвично, що цілком згодилась би для зйомок фільмів про неземні світи. Але вже не під усіма ракурсами – незважаючи на несприятливу екологію, фосфогіпсовий терикон потрохи заростає кущами.

По-своєму захоплююче виглядає «Біла гора» у вечірній напівтемряві, нагадуючи позаземний ладшафт і одночасно пік цілком земної гірської системи.

3

5

13

11

16

14

З терикона відкриваються краєвиди на:

Приватний сектор Хутору Шевченка

7

Кондитерську фабрику на вулиці Липовецькій

9

На Замостя

18

Діюча частина колишнього промислового гіганта, що тепер працює під вивіскою “Вінницяпобутхім”, який входить до складу корпорації “Невская косметика”. Продукцію вінницького підприємства можна зустріти і на полицях українських міст, в тому числі й легендарний вінницький “Лотос”, який, щоправда, тепер не має такої безальтернативної популярності, як за часів СРСР.

8

DSC_0765_1

4

6

12

15

17

19

20

На завершення, доповнимо фотоекскурсію вінницьким териконом його літніми денними світлинами.

IMG_1974

[nggallery id=35]

Фото: Віталій Мельник, Igor Vinn

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: [email protected]