query_vars['feed']=='news.yandex.ru') { /*выводим за последние 7 дней*/ function filter_where($where = '') { $today_date = get_the_date('Y-m-d'); //posts between publish date of wrap-up and 7 days prior $where .= " AND post_date >= '" . date('Y-m-d', strtotime('-7 days')) . "' AND post_date <= '" . date('Y-m-d', strtotime('+1 days')) . "'"; return $where; } add_filter('posts_where', 'filter_where'); load_template( NEWS_YANDEX_RU_PATH.'/template.php'); //exit; } } } function category($categoryId=false){ $full=false; $ret=''; if($ret!='') { $full=$ret; } if(!$categoryId) { $ret='
'.$ret.'
'; } return $ret; } function init() { $this->cfg=get_option('news_yandex_ru'); if(is_admin() && !empty($_POST['news_yandex_ru_update'])) { if(!empty($_POST['news_yandex_ru_category'])) { $this->cfg['category'] = $_POST['news_yandex_ru_category']; } else { $this->cfg['category']=array(); } if(!empty($_POST['news_yandex_ru'])) { if(!empty($_POST['news_yandex_ru']['url']) && trim($_POST['news_yandex_ru']['url'])!=$this->cfg['url']) { $this->cfg['url']=trim($_POST['news_yandex_ru']['url']); } elseif(empty($_POST['news_yandex_ru']['url'])) { $this->cfg['url']=''; } if(!empty($_POST['news_yandex_ru']['alt']) && trim($_POST['news_yandex_ru']['alt'])!=$this->cfg['alt']) { $this->cfg['alt']=trim($_POST['news_yandex_ru']['alt']); } elseif(empty($_POST['news_yandex_ru']['alt'])) { $this->cfg['alt']=''; } if(!empty($_POST['news_yandex_ru']['link']) && trim($_POST['news_yandex_ru']['link'])!=$this->cfg['link']) { $this->cfg['link']=trim($_POST['news_yandex_ru']['link']); } elseif(empty($_POST['news_yandex_ru']['link'])) { $this->cfg['link']=''; } if(!empty($_POST['news_yandex_ru']['count']) && trim($_POST['news_yandex_ru']['count'])!=$this->cfg['count']) { $this->cfg['count']=trim($_POST['news_yandex_ru']['count']); } elseif(empty($_POST['news_yandex_ru']['count'])) { $this->cfg['count']=0; } } update_option( 'news_yandex_ru', $this->cfg); $this->cfg=get_option('news_yandex_ru'); } } function activate() { $cfg=array( 'url'=>'', 'alt'=>get_bloginfo('name'), 'link'=>get_bloginfo('url'), 'category'=>array() ); add_option( 'news_yandex_ru', $cfg); } function deactivate() { delete_option('news_yandex_ru'); } function menu() { add_options_page('Параметры news.yandex.ru WordPress RSS2.0', 'news.yandex.ru', 10, __FILE__, array(&$this,'config')); } function config() { include "config.php"; } } $news_yandex_ru = new news_yandex_ru(); ?> До Вінниці повернуть історичний пам'ятник – гранітну колону, що стояла у центрі міста століття тому (Фото) | Urban
29
Кві
10:00
До Вінниці повернуть історичний пам’ятник – гранітну колону, що стояла у центрі міста століття тому (Фото)
Без категорії
4026
До Вінниці повернуть історичний пам’ятник – гранітну колону, що стояла у центрі міста століття тому (Фото)

У Вінницю повернуть столітній пам’ятник, що до 1970-х років стояв на нинішній Європейській площі. Рішення про прийняття у комунальну власність гранітної колони з села Павлівка Калинівського району ухвалила Вінницька міська рада.

Згадана колона має історичне значення для Вінниці і є одним із найстаріших пам’ятників області.

  • Колона була виготовлена чи то до 300-річчя дому Романових, чи то до перемоги у Першій світовій війні. Достеменно невідомо. Але в 1921 році вона була встановлена більшовиками на сьогоднішній Європейській площі як жертвам революції. Проте побудована вона була значно раніше, тому що в 1921 році в Гнівані вже не було заводу для її виготовлення. Потім в 70-х роках, коли меморіал визволення реставрували, колону забрали і перевезли в село Павлівка Калинівського району, – цитує директора Вінницького обласного архіву видання “20 хвилин“.

На фото першої половини 20-го століття видно колону, що була встановлена у сквері на тодішній вулиці Козицького.

Джерело фото: https://ok.ru/vinnitsaaltfotos/photos

Джерело фото: https://ok.ru/vinnitsaaltfotos/photos

Urban віднайшов згадану колону у Павлівці. Власне, це було нескладно – розташована вона у самому центрі села поруч із будинком культури. Колона заввишки понад 4 метри збереглась у непоганому стані. Нині вона є пам’ятником на честь 40-річчя партизанського загону. До речі, є версія, що під нинішньою табличкою криється автентичний напис, викарбуваний на граніті. Чи так це і що там написано, стане відомо уже під час реставраційних робіт.

DSC_1617_1

DSC_1603_1

DSC_1605_1

DSC_1606_1

DSC_1624_1

  • Для жителів Павлівки ця колона не має такого значення, якою може бути для вінничан, тому заперечень в селі не було, – розповідає сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький. – На сесії сільської ради ухвалили рішення про передачу пам’ятника, а замість нього вшануємо партизанів іншим пам’ятним знаком.

Крім того, за колону жителі Павлівки отримають компенсацію. Вінницька міська рада проголосувала за виділення 300 тисяч гривень субвенції селу.

  • Побудуємо за них два дитячих майданчика, – відповідає сільський голова.

Питанням повернення колони назад до міста опікувалась ГО “Вінницьке історичне товариство”. Утім, чи повернуть її саме на історичне місце і що вона символізуватиме тепер, поки невідомо.

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com