9
Кві
09:56
У парку “Хімік” храм усе ж збудують, а ще – нові багатоповерхівки навколо, – результат громадських слухань
У парку “Хімік” храм усе ж збудують, а ще – нові багатоповерхівки навколо, – результат громадських слухань

На території нині занедбаного парку «Хімік» виросте новий православний храм, а також нові багатоповерхівки. Таким став результат громадських слухань щодо майбутнього розвитку парку, які відбулись 8 квітня.

Згідно попереднього плану, церква може розміститися поруч головного входу в парк. Задля цього, за розрахунками проектантів, доведеться пожертвувати 16-ма деревами. Площа під забудову складатиме 350 квадратних метрів, але ще частину займе прилегла до храму територія.

Рисунок8

Слухання виявились справді «гарячими». У переповненій залі «Академії неперервної освіти» словесні сутички виникали чи не щохвилини. Противники будівництва на території парку свою позицію пояснюють бажанням залишити парк передусім місцем відпочинку і не пов’язувати його з будь-якими релігійними об’єктами. Окрім того, на їхнє переконання, церков у Вінниці уже більш ніж достатньо. Натомість, бажаючі бачити церкву на «Хіміку» апелювали тим, що церква буде належати саме Київському патріархату, а не «сепаратистам» з патріархату Московського. Як іще один аргумент ними наводився приклад будівництва храму Московського патріархату на місці скверу біля Будинку офіцерів: «Якщо їм можна, то чому нам – ні?!»

Рисунок10

Рисунок11

Рисунок9

Власне, левова частка громадських слухань, так сталось, була присвячена обговоренню релігійних уподобань, а що буде окрім церкви у парку, багатьох, здалося, й не цікавило.

Врешті, детально вдаватися у подробиці суперечок не бачимо необхідності, лише зазначимо, що прихильників будівництва у парку виявилось у кілька разів більше. За результатами голосування, «проти» з понад 280-ти присутніх у залі висловились тільки десять чоловік. Щоправда, на слуханнях так і не визначились, де саме бути храму. У процесі було запропоновано компромісне рішення – будувати церкву не біля входу в парк, а дещо подалі, позаду адміністративної будівлі, що раніше слугувала будинком культури «Хімік».

Що ж до розвитку рекреаційної зони парку, проектантом запропоновано встановлення там дитячого та спортивного майданчиків, поява нових лавочок та смітників, відновлення фонтану на головній алеї, ремонт паркану та створення «кишень» для парковки автомобілів на вул.Петра Запорожця.

Рисунок6

Рисунок7

Рисунок12

Громадські активісти також запропонували спорудження майданчиків для ігрових видів спорту та спеціальний воль’єр для вигулу собак. Щоправда, чи можлива реалізація таких пропозицій, залишатиметься під питанням, допоки остаточно не вирішать з місцем під церкву. Для котрої, як виявилось, крім згаданого парку, у всій Вінниці міська влада не знайшла ділянки.

Окрім обговронення щодо парку, на слуханнях також представили концепцію забудови території, обмеженої вулицями Некрасова, Янгеля (Фрунзе), Батозькою (Кірова) та Героїв Крут (Червоних курсантів). Йшлося про будівництво групи багатоповерхових житлових будинків уздовж вулиць Академіка Янгеля та Петра Запорожця.

Рисунок2

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com