НОВИНИ ВІННИЦІ
Пам`ятник Шевченку є. Чекаємо на площу
Автор:urban.vn.ua 09.03.2014     304  2

Однією конфліктною темою у Вінниці, сподіваємось, стане менше. 9 березня у місті нарешті відкрили пам`ятник Тарасу Шевченку, навколо якого більше десяти років тривали численні суперечки. У місті думки розділились і щодо того, яким має бути "вінницький Кобзар" і де він має бути. Зрозуміло, що окрім суто естетичних міркувань, насправді ця тема вже давно стала предметом містечкової політики. Перемогла, якщо можна так висловитись, міська влада, яка наголошувала, що скульптура стоятиме на Музейній площі, восени перейменовану на Тараса Шевченка. 

Пам`ятник обійшовся у приблизно 800 тисяч гривень, зібрані благодійними фондами "Велика родина" та "Подільська громада". Скульптура, а також навколишній простір - авторства художника, лауретата Шевченківської премії Анатолія Гайдамаки. Скульптор - Володимир Цісарик.  
До 24 серпня, Дня Незалежності мають провести реконструкцію і самої площі. Відомо, який вигляд вона матиме. Зокрема, зелена зона буде представлена каскадами клумб і газонів, стилізовані під ретро лавочки і ліхтарі, кам`яна бруківка. А уздовж стіни будівлі обласного архіву влаштують мистецьку галерею. 
Головна » Новини сайту » Місто

Інші матеріали по темі:

КОМЕНТАРІ


Катерина Шпиківська   (20.03.2014 21:04)
Ця площа і пам'ятник - наруга над Тарасом Григоровичем і є яскравим прикладом ненависті (кого і до чого - здогадайтесь самі).

Малуша   (21.03.2014 02:22)
А я абсолютно не спиймаю ні площу, ні пам`ятник як наругу і ненависть. Абсолютно свіжа ідея пам`ятника і непогана має бути площа. Вже, якщо чесно, дістали монументи Шевченка, де він у поважному віці з густими вусами і суровим поглядом.

Ім`я *:
Email:
Код *:

ФОТОФАКТ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

UkrNET - поисково-информационный ресурс
%