28
Вер
18:40
Кавказькі гори. ч.1
Кавказькі гори. ч.1

В ці й темі я хочу розповісти про свою недавню 2-тижневу мандрівку на Кавказ. Плани були доволі амбітні, але через поломку авто і відсутності представництв даної марки авто в регіоні, їх всіх не вдалось здійснити.

Отож вирушив я зі Львова поїздом до Києва (22 грн. плацкарт), де здійснив пересадку на поїзд Київ-Кисловодськ (730 грн. плацкарт) до П’ятигорська, де зібралась наша команда.

 

Зібрались ми зранку на З/Д вокзалі у П’ятигорську. Зовні схожий чимось на Хмельницький

Звідти рушили до Нальчика за дозволами і тоді до ущелини Уллу-Тау (більшість фото буде саме з неї). Зразу відмічу, що дороги між цими містами доволі хороші. При в”їзді в республіку Кабардино-Балкірію нас зустріли БТРи, воєнні і створенні тимчасові укріплення з мішків з піском.
Доїжджаємо ми до підйомника

Ціна підйому 1000 руб. Але якщо піднімати авто, то людям, крім водія, не дозволяють підійматися з ним.

 

Звідти їдемо до прикордонного посту, через який пускають тільки принявності спеціальних дозволів. Раніше з цим не було так строго. Причина в тому, що в 2008 р. група українських альпіністів в туман випадково потрапили в Грузію через гори і були звідти депортовані на Україну. Після цього Росія посилила контроль прикордонної зони. Кожні 5-10 хв. проїжджає бобік з прикордонниками. Дорога до альп-табору дуже погана (це найкраща ділянка) і нас підвезли прикордонники. Під час поїздки ми звернули увагу на продірявлений дах і лобове скло авто. Прикордонники відповіли, що це наслідок недавньої перестрілки з бойовиками.

 

 

Табір “Старий Джайлик”, знесений каменепадом кілька років тому

 

 

 

 

 

Проживати можна або в будиночках (400 руб/доба) або в палатках (100 руб/доба з чол.). Продуктів треба старатись взяти по максимуму, бо в таборі продається тільки основне і по завищеній ціні.

 

 

 

Місцеве населення живе в таких апартаментах

Льодовики

Порада: перед тим як вирушати на Кавказ варто трохи позайматись над собою, особливо якщо плануєте зайнятись альпінізмом. Мінімум – пробігати 10 км. Інакше задоволення ніякого не буде, а просто перебіжки між привалами. Ну і звичайно відповідне взуття, каска, альпіністські окуляри, сонцезахисний крем і тд.

 

 

 

 

Погода на Кавказі ДУЖЕ мінлива. На сонці температура +10-15, а тільки накриє хмара – +5-7 (внизу), в горах треба бути готовим до снігу у будь який момент

 

 

Гірська стежка

Рододендрони

Скелі, витесані льодовиком називаються “Баранячим лобом”

 

З-за хмар видніється г. Джайлик 4424 м.

 

 

 

Ми приїхали не для того, щоб тільки любуватися краєвидами і для льдових занять попадаємо в зиму (висота 3800 м.)

Тріщина в льодовику. Нанебезпечніша штука (глибина біля 7 м.). Звідси йдемо в зв”язці.

 

 

 

А це чудо називається Скелі Мордору

А вночі ввалило більше півметра снігу. МНС по раціях розіслало попередження сходження лавин. За весь час мені довелось бачити біля 10 лавин. Одна група росіян зникла безвісті.

 

 

До гір треба відноситись з повною свідомістю. Страховка і тверезий розум тільки можуть вберегти життя, ну і рація, без неї ніде не треба соватись.
За час мого перебування загинула 19-річна дівчина і інструктору камінь влетів в потилицю. Ну і все довершили численні лавини, які поховали табори в горах.

“Наша маленькая стая уходит в небо” (с)

 

Гірське озеро

Далі буде…

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com