21
Бер
16:02
У сквері на Соборній після реконструкції з’являться Beatles
У сквері на Соборній після реконструкції з’являться Beatles

У Вінниці проведуть реконструкцію скверу на Соборній і дадуть йому нове смислове значення, пов’язавши назву з англійським містом Ліверпуль. А позаяк для багатьох це місто асоціюється з легендарним британським гуртом Beatles, сквер планують доповнити арт-композицією – фігурами музикантів Джона Леннона, Пола Маккартні, Джорджа Харрісона і Рінго Стара.

DSC_0017_1

Це будуть чотири жовті промені, викладені з бруківки, які у вечірній час будуть підтримуватися штучним освітленням, як на Майдані Незалежності. Самі промені символізуватимуть видатних осіб Джона Леннона, Пола Маккартні, Джорджа Харрісона і Рінго Старра. А в центрі скверу (ближче до 17 школи) з’являться  і фігури музикантів, які будуть виготовлені з сучасних матеріалів: орг-скла, металу, пластику, можливо сплавів. Перед нею буде надпис «Ліверпуль».

Власне, назва скверу має «народне» походження. Вінничани «зі стажем» й досі називають «Ліверпулем» цю територію у центрі міста поруч із МакДональдсом.  За словами історика Олександра Федоришена, саме з «бітлами» і пов’язана одна із версій виникнення.

– Вона з’явилась десь в 70-80 роках. Сьогоднішні сорокарічні розповідають, що на фоні популярності цієї групи в Радянському Союзі, саме тут, поруч з творами Висоцького та Цоя, лунали і пісні Beatles, – каже історик. – Втім, є й інша версія. Вона пов’язана з тим, що на тому місці, де сьогодні приблизно стоїть Макдональдс, був кафетерій «Криниченька», де поряд з іншим, продавалися смачні пиріжки з лівером… Зрештою, думаю, що правда, істинного походження назви десь посередині – на перетині цих двох версій.

Виконком Вінницької міської ради на минулому тижні надав дозвіл департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради на проектування капітального ремонту скверу. Передбачається бруківки, нове озеленення, світильники, а також реконструкція лавочок, підпірної стінки біля 17 школи та паркану. В тому числі, не виключено, що оновиться і вигляд огорожі, ближче до Соборної, біля Макдональдса.

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com