Кавказькі гори. ч.1

    13.08.2013     127  0
Автор: Оstap19

  В ці й темі я хочу розповісти про свою недавню 2-тижневу мандрівку на Кавказ. Плани були доволі амбітні, але через поломку авто і відсутності представництв даної марки авто в регіоні, їх всіх не вдалось здійснити.

   Отож вирушив я зі Львова поїздом до Києва (22 грн. плацкарт), де здійснив пересадку на поїзд Київ-Кисловодськ (730 грн. плацкарт) до П'ятигорська, де зібралась наша команда.

Зібрались ми зранку на З/Д вокзалі у П'ятигорську. Зовні схожий чимось на ХмельницькийЗвідти рушили до Нальчика за дозволами і тоді до ущелини Уллу-Тау (більшість фото буде саме з неї). Зразу відмічу, що дороги між цими містами доволі хороші. При в"їзді в республіку Кабардино-Балкірію нас зустріли БТРи, воєнні і створенні тимчасові укріплення з мішків з піском.
Доїжджаємо ми до підйомника


Ціна підйому 1000 руб. Але якщо піднімати авто, то людям, крім водія, не дозволяють підійматися з ним.

   Звідти їдемо до прикордонного посту, через який пускають тільки принявності спеціальних дозволів. Раніше з цим не було так строго. Причина в тому, що в 2008 р. група українських альпіністів в туман випадково потрапили в Грузію через гори і були звідти депортовані на Україну. Після цього Росія посилила контроль прикордонної зони. Кожні 5-10 хв. проїжджає бобік з прикордонниками. Дорога до альп-табору дуже погана (це найкраща ділянка) і нас підвезли прикордонники. Під час поїздки ми звернули увагу на продірявлений дах і лобове скло авто. Прикордонники відповіли, що це наслідок недавньої перестрілки з бойовиками.Табір "Старий Джайлик", знесений каменепадом кілька років тому

Проживати можна або в будиночках (400 руб/доба) або в палатках (100 руб/доба з чол.). Продуктів треба старатись взяти по максимуму, бо в таборі продається тільки основне і по завищеній ціні.

Місцеве населення живе в таких апартаментахЛьодовикиПорада: перед тим як вирушати на Кавказ варто трохи позайматись над собою, особливо якщо плануєте зайнятись альпінізмом. Мінімум - пробігати 10 км. Інакше задоволення ніякого не буде, а просто перебіжки між привалами. Ну і звичайно відповідне взуття, каска, альпіністські окуляри, сонцезахисний крем і тд.Погода на Кавказі ДУЖЕ мінлива. На сонці температура +10-15, а тільки накриє хмара - +5-7 (внизу), в горах треба бути готовим до снігу у будь який моментГірська стежкаРододендрониСкелі, витесані льодовиком називаються "Баранячим лобом"

З-за хмар видніється г. Джайлик 4424 м.

Ми приїхали не для того, щоб тільки любуватися краєвидами і для льдових занять попадаємо в зиму (висота 3800 м.)Тріщина в льодовику. Нанебезпечніша штука (глибина біля 7 м.). Звідси йдемо в зв"язці.

А це чудо називається Скелі МордоруА вночі ввалило більше півметра снігу. МНС по раціях розіслало попередження сходження лавин. За весь час мені довелось бачити біля 10 лавин. Одна група росіян зникла безвісті.До гір треба відноситись з повною свідомістю. Страховка і тверезий розум тільки можуть вберегти життя, ну і рація, без неї ніде не треба соватись.
За час мого перебування загинула 19-річна дівчина і інструктору камінь влетів в потилицю. Ну і все довершили численні лавини, які поховали табори в горах."Наша маленькая стая уходит в небо" (с)

Гірське озероДалі буде...
Головна » Подорожі » Світ
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:

    Інші матеріали
%