19
Чер
09:10
До складу Вінниці хоче увійти селище Десна. Як живе потенційно новий мікрорайон міста?
DSC_0901_1
DSC_0901_1
До складу Вінниці хоче увійти селище Десна. Як живе потенційно новий мікрорайон міста?

Жителі селища Десна захотіли стати вінничанами. Люди сподіваються, що приєднання до Вінниці дозволить оживити населений пункт і вирішити тамтешні комунальні проблеми.

Селище міського типу Десна, що у передмісті Вінниці у північно-східному напрямку, хоч і є окремою адміністративною одиницею, насправді, уже давно можна вважати одним з мікрорайонів обласного центру. Люди звідти їздять у Вінницю на роботу і на ринки, діти навчаються у вінницьких школах… Але, на відміну від жителів обласного центру, через погані дороги і відсутність нормального транспортного сполучення, жителям Десни бути вінничанами зовсім непросто.

15

Питання про злиття територіальної громади селища Десна із Вінницею успішно пройшло на сесії селищної ради – депутати проголосували за те, аби смт об’єдналось з громадою Вінниці, перейшовши під контроль міської ради. Наразі це питання виставлене Вінницькою міською радою на громадське обговорення, що триватиме до 22 червня.

Селище Десна виникло на мапі Вінницького району на початку 70-х років, що було пов’язано із будівництвом тут комбінату хлібопродуктів. Нині у смт проживають понад 1,7 тисячі жителів.

Дорога на Десну з боку мікрорайону ДПЗ. Ще зовсім недавно це було жахливе явище – одні ями. Зараз дорога виглядає поремонтованою, хоча, все одно бажає кращого.

17

16

20

Насправді Десна місцями справляє значно «міське» враження, аніж деякі нинішні вінницькі мікрорайони. Тут є свої квартали багатоповерхівок, підприємства, дитячий садок і початкова школа.

Двори багатоповерхівок досить охайні й чисті. Біля кожного під`їзду стоїть урна, клумби огороджені акуратними, хоч і не зовсім цілими, парканчиками.

3

4– Наше селище налічує 9 багатоповерхових будинків та 258 дворів приватної забудови, яких стає усе більше. Також тут розміщено комбінат хлібопродуктів, завод крупів і приватне підприємство. Є школа, де навчаються діти до 4 класу та дитячий садочок, – розповідає секретар селищної ради Людмила Перекопайко. – Утім, більшість наших людей так чи інакше пов’язані з Вінницею – робота, школи, лікарні, ринки – усе там. Після збільшення території Вінниці по окружну, Десна опиняється буквально у кількасот метрах від неї, тому ми й підняли питання щодо об’єднання.

1

9

Чи не усі жителі Десни головною проблемою називають саме транспортне сполучення. Із цим, кажуть, великі труднощі. На фото – автобус єдиного тут маршруту, яким жителі Десни дістаються Вінниці – “Десна – Залізничний вокзал”. Люди скаржаться, що їздить рідко.

18

-Раніше, поки не відмінили більшість приміських електричок, ми добиралися у Вінницю ними, але тепер електричок дуже довго чекати, тому їздимо автобусом. Але й з ним біда! – жаліється жителька Десни Галина Третякова. Жінка живе в Десні майже із самого виникнення селища, працювала на місцевому хлібокомбінаті. – Автобус цей їздить рідко, якщо не встиг, то можеш і півтори години чекати. А людям до Вінниці часто потрібно – то в лікарню, то на ринок, діти вчаться у вінницьких школах. Може, як об’єднаємось з Вінницею, з транспортом стане краще, житло якісніше ремонтуватимуть, дороги будуть ліпші…

12

Комерційні потреби жителів ті декілька невеличких магазинчиків і кіосків явно задовольнити не взмозі.

2

Так, Десна, у прямому сенсі – тупик. Звідси тільки одна основна дорога – до району ДПЗ, що у 2-х кілометрах звідси. Можна, також, виїхати на окружну дорогу. У інший бік – поля.

5

7

Містоутворююче підприємство – Вінницький комбінат хлібопродуктів №2, якому своєю появою і може завдячувати селище Десна.

11

Після того, як людям дозволили будуватись на садибних ділянках, приватний сектор у селищі активно розвивається.

10

Дитячий садок. Тут же розміщується і початкова школа.

8

Дозвіля… Із цим в Десні не склалось. При тому, що в смт дуже багато молоді і дітей, варіантів для відпочинку і розваг тут небагато.

22

13

21

Після розширення меж Вінниці, що заплановане на 1 січня 2016 року, територія міста сягатиме окружної дороги. Це усього у кількасот метрів від Десни.

14

Жителі Десни сподіваються, що, ставши повноцінними вінничанами, життя у їхньому селищі покращиться… Чи готова до цього сама Вінниця?

19

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com