ТЕГИ


Сайт urban.vn.ua і вінницька секція урбаністичного форуму skysrapercity.com започатковує щорічний рейтинг найзначиміших подій у будівництві, інфраструктурі та розвитку міського середовища.
Події у будівництві та інфраструктурі Вінниці у 2013 році
Автор: 01.01.2014     628  0

 Сайт urban.vn.ua і вінницька секція урбаністичного форуму skyscrapercity.com започатковує щорічний рейтинг найзначиміших подій у будівництві, інфраструктурі та розвитку міського середовища Вінниці. Впродовж 2013 року нами визначені такі події, які, вважаємо, стали знаковими у життєдіяльності міста та змінили його вигляд. Рейтинг є досить  суб`єктивним, події, які заслуговують на увагу, визначені винятково учасниками форуму skyscrapercity.com, тому зауваження, також пропозиції щодо розширення рейтингу вітаються у коментарях під даним матеріалом. 

 Розпочнемо із найбільш розтиражовної інформації щодо нашого міста - визнання його у щорічному рейтингу журналу "Фокус" кращим для життя в Україні у 2013 році. Зазначимо лиш, що даний рейтинг не варто оцінювати як правду в останній інстанції, та все ж певна динаміка простежується і той факт, що Вінниця увійшла до когорти найкомфортабельніших міст України не можна заперечувати.   





Будівництво

 Неофіційний титул найкрасивішої новобудови 2013 року - у ТРЦ "Ізумруд" на вулиці Пирогова. Звісно, не все вийшло ідеально, але на сьогодні будівля виглядає, як мінімум, ефектно і порівняно сучасно. Альтернативи цього року їй не було.

    


 Визначити наяскравішу подію у житловому будівництві, насправді, було не так і легко. На жаль, не через велику кількість достойних претендентів, а, швидше, навпаки. Та з-поміж інших,ЖК "Набережний квартал"здався чимось новим для Вінниці. Як з естетичного боку, так і з огляду на швидкість будівництва. Такого у нашому місті справді трапляється не часто, щоб ще у квітні був порожній майданчик, а до кінця року стояв вже кількасекційний будинок. Інша справа, що до якості будівництва у новоселів виникли питання.


Реставрації та реконструкції

 Реставрація фасаду будівлі колишнього готелю "Франція", відомого більшості як кафе "Вогник" стала кращою, що відбувалась у Вінниці за багато останніх років. Гарним доповненням стало відкриття пам`ятника першій власниці готелю Євгенії Прунмаєр. З іншого боку, критика на дещо незграбну прибудову мансарди і забудову тильного боку також є слушною.

 

 
 На початку року реставрація колишнього готелю "Савой" очікувалась як подія зі знаком "плюс". А на ділі, через бажання адмінсуду, нового власника історичної будівлі, зекономити і розпочати з фасаду, а не з реконструкції даху, сталось все зовсім навпаки. Пройшов усього місяць, відколи зняли будівельну сітку, як по фасаду уже були помітні тріщини, з кожним тиждень відлущеної фарби та штукатурки було видно усе більше. Титул "Розчарування року" - у "Савоя"


Інфраструктура

 У транспортній інфраструктурі Вінниці відбулось кілька знакових подій, але найголовнішою, безумовно, стало відкриття для руху автомобілів нової дороги по вулиці Келецькій, яка з`єднала масив Вишеньку із Барським шосе.

 
 Хороший знак, коли у місті будуються нові дороги, які ведуть до нових промислових об`єктів. Вулицю Енергетичну, яка ще рік тому представляла собою грунтову дорогу із рештакми асфальту, а тепер - повноцінна широка вулиця, довжиною майже кілометр, вважаємо саме таким хорошим знаком.

 Відкриття регулярного авіасполучення з вінницького аропорту стало важливою подією для усього регіону і проривом у роботі підприємства. Наразі маємо тільки рейси на Москву, та все ж, не зважаючи на "проколи" з польським та ізраїльським напрямками, очікуємо, що навесні маршрути "Вінниця - Тель-Авів" та "Вінниця - Варшава" таки відбудуться. Головне, що є програс, а це для регіональних аеропортів в Україні усе ж таки рідкість. Наприкінці року КП "Аеропорт Вінниця" перейшов з обласної у міську комунальну власність.

 П`ять нових автобусів, які Муніципальний автобусний парк отримав у рамках інвестиційної угоди із корпорацією "ВіОіл" стали ще одним поштовхом у розвитку нової транспортної системи міста.

 

 Відкриття у Вінниці музею трамваїв стало неординарною подією не тільки для міста, й в Україні, адже музеїв електротранспорту не так і багато. Хочеться сподіватись, поповнення вінницького музею буде відбуватись регулярно і не обмежиться наявними експонатами.

 


Промисловість

 У промисловості знаковою подіє назвемо відкриття олійнокстракційного заоду на території олієжиркомбінату, де отримають роботу понад 150 жителів Вінниці. Архітектурної цінності завод не представляє ніякою, однак завдяки іневестиціям, вдалося капітально (не так, як переважна більшість вулиць міста) відремонтувати вулицю Іванова, збудувати сквер та придбати автобуси.

  

 
Міське середовище

 Як би вже не завершилась реконструкція площі перед ЦУМом, вона усе одно стала подією року. Настільки довго ми цього чекали. І що приємно, вийшло сучасно і зі смаком. Щоправда, благоустрій наврядчи вповні зможе компенсувати факт підняття площі на декілька метрів, що загалом, сильно зіпсувало загальні враження.


 Найстаріший із нині діючих міських фонтанів отримав нове життя і новий вигляд, тим саме ще раз підтвердивши негласний статус Вінниці, як міста фонтанів.


 Підсвітку центрального мосту складно назвати принциповим внеском у міське середовище, та тим не менш, свій внесок до головної на сьогодні туристичної точки Вінниці - набережної та фонтану "Рошен" наявність цієї підсвітки внесла. Хоча й тут виникли питання: комусь подобається, що міст тепер ритмічно майорить усіма кольорами райдуги, для інших це є ознакою несмаку і кітчу.

 


 Вінниця у 2013 році отримала одразу дві площі. Всім відомий сквер Козицького, який, насправді, так не називався, тепер офіційно голосно іменується площею Європейською. А Музейна площа віднедавна стала площе Тараса Шевченка - у березні 2014 року тут встановлять пам`ятник Кобзарю.


Головна » Новини сайту » Місто

КОМЕНТАРІ


Ім`я *:
Email:
Код *:

ФОТОФАКТ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

UkrNET - поисково-информационный ресурс
%