Відкриття трамвайної лінії на Барському шосе, оновлення громадського транспорту, реконструкції площ та вулиць, поява нових підприємств і ТРЦ - те, що обіцяє змінити обличчя Вінниці у 2014-му році
Десять очікуваних подій у будівництві та інфраструктурі
04.02.2014     1071  1
У продовження рейтингу подій 2013 року, подаємо на розсуд десять подій, пов`язаних із будівництвом та інфраструктурою Вінниці, що очікуються у 2014-му і які помітно змінять обличчя міста і покращать умови для проживання вінничан. Перелік створено учасниками урбаністичного форуму skyscrapercity.com та сайтом urban.vn.ua. 

Відкриття трамвайної лінії по Барському шосе
Довгоочікуване відкриття трамвайної лінії по Барському шосе, ймовірно, таки відбудеться цього року. Такі плани озвучувались у мерії, підписано домовленість з кабміном щодо фінансування проекту за рахунок банківського кредиту. 
Для з`єднання колій із розворотним кільцем біля Західного автовокзалу залишилось зовсім небагато, усього близько двохсот метрів. Щоправда, поки зовсім відсутня контактна мережа.  
Хочеться сподіватись, у найшвидшу реалізацію проекту нарешті нічого не заважатиме. 
  

Придбання 40 тролейбусів та 30 автобусів
Міськрада підписала договір із корпорацією "Богдан" на поставку 40 тролейбусів і 30 автобусів. Очікується, що перші машини прибудуть до міста у першій половині року, орієнтовно уже з березня-квітня. 
Для міста це важлива подія, адже якщо парк муніципальних автобусів останніми роками поповнюється більш-менш регулярно, то востаннє новий тролейбус депо отримувало ще на початку 90-х років. Нові 40 тролейбусів приблизно на третину оновлять парк тролейбусів.  


Повернення історичного вигляду "Савою"
"Антигерой" минулого року - екс-готель "Савой", а тепер будівля адмінсудів знову у рейтингу. Усе таки залишаються сподівання, що одну з найкрасивіших споруд міста нарешті відреставрують достойно, а також повернуть їх первозданного вигляду - із мансардою та вежею. Принаймні, робота у цьому напрямку ведеться і вже зараз можна бачити каркас майбутньої мансарди. Щоправда, перед снігопадами дах повністю перекрити не встигли, а це може нашкодити якості робіт. 
   

Реконструкція площі Шевченка
9 березня на колишній Музейній площі, а тепер площі Тараса Шевченка встановлять пам`ятник Великому Кобзарю. Після цього на площі мають розпочатися будівельні роботи. Ділянці, яку оточують обласний архів, краєзнавчий та художній музеї збираються надати абсолютно нового вигляду. Відомо, що проект, який наразі розробляються, досить наближений до рендеру, оприлюдненому восени міською радою: гранітна бруківка, стилізовані під "ретро" лавки та ліхтарі, кількарівневі газони. Унизу, між площею та будівлею архіву розташується мистецька галерея. Відкрити площу планують до 24 серпня. 


Оновлення проспекту Космонавтів
Дві попередні спроби розпочати реконструкцію проспекту Космонавтів не увінчалися успіхом через відсутність потрібної суми у міській казні. На 2014 рік на сесії міськради знову запланували реконструкцію бульвару та дорожнього покриття. Очікується, що спочатку оновлять ділянку від Хмельницького шосе до вулиці Порика. Офіційного рендера майбутньої реконструкції поки немає, в мережі поки доступні лищ концептуальні пропозиції. 
 

Відкриття регулярних авіарейсів з Гавришівки
Під час підготовки рейтингу "очікуваних подій" несподівано виявилось, що єдиний наразі регулярний авіарейс "Вінниця - Москва" наказав довго жити. Поки у адміністрації аеропорту запевняють, що це нанадовго. Однак, факт залишається фактом: замість впровадження очікуваних рейсів до Ізраїлю та Польщі, Вінниця немає тепер жодного. Утім, сподівання ще залишаються, принаймні заяви про перспективи з весни, ще є. Напрямки ті самі.


Відкриття молочного комбінату "Рошен"
Молочний комбінат "Рошен" дасть роботу близько півтисячі вінничан.  Завод входитиме в склад кондитерської корпорації Рошен і працюватиме в першу чергу на потреби фабрик. Крім того розглядається можливість відкриття тут невеликої лінії з виробництва кисломолочної продукції для потреб міста. Щодо відкриття, яке спочатку планувалось на грудень 2013 року, воно можливе навесні.  
  

Завершення реконструкції Вінницького універмагу
Насправді, наявність у рейтингу можливого завершення реконструкції Вінницького універмагу досить суперечлива. Як з естетичного боку - архітектурне рішення "зависло" десь у середині 2000-х, - так і з приводу реального завершення, адже досі жодна з обіцяних дат не співпадала врешті решт з реальністю. Однак, реконструкція ЦУМу і площі перед ним розпочалась ще у 2007-му році, призвела до багатьох незручностей городянам, тож не включити її заврешення у перелік "очікуваних" ми просто не могли. Аже надто вже довго цього чекаємо. 
Наразі реконструкція універмагу триває і вже споглядається певна схожість із рендером. 
   

Реконструкція перехресть
Торік у Вінниці провели реконструкцію трьох перехресть, додавши на кожному по одній смузі. Це мало відносний ефект. На 2014 рік заплановано провести реконструкцію ще шести: 1. Юності - пирогова; 2. Червоних Партизан - Свердлова; 3. Тимощука - Московська; 4. Київська - Чорновола; 5. Фрунзе - Ленінградська (тут відсутній з`їзд з вулиці Фрунзе); 6. Немирівське шосе - Чехова.  


Добудова першої черги "Поділля-Сіті"
ТРЦ "Поділля-Сіті", перша частина якого, планується, має відкритись у нинішньому році може стати однією з найсучасніших за архітектурою комерційних новобудов Вінниці. Прикладом зодчого мистецтва 21-го сторіччя його не назвати, однак багато що залежатиме від оздоблювання фасаду. На даний час процес триває. 
  
urban.vn.ua

Новини

КОМЕНТАРІ


Бойфренд   (10.02.2014 22:42)
Довольно таки не плохо

Ім`я *:
Email:
Код *:

ФОТОФАКТ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: