Невелика паркова зона на вулиці Некрасова може стати предметом маніпуляцій і суперечок серед вінничан. Хоча в міському бюджеті жодної копійки не закладено на реконструкцію цієї території, по старинці званої парком «Хімік», її вже готові «взяти на поруки» і упорядкувати. За бюджетні гроші, але під чітким керівництвом ініціатора. У мерії до цього ставляться скептично, пояснюючи, що збираються дізнатися думку жителів мікрорайону. Про це пише видання «РЕАЛ».
Так званий парк «Хімік» в радянські часи вважався одним з найбільш впорядкованих. Завдяки шефству ВО «Хімпром» на його території функціонував стадіон, кілька ігрових майданчиків і фонтан, а під час різних свят, що проводилися в будинку культури, що по сусідству з зеленою зоною, парк ставав місцем культурного відпочинку сотень вінничан. Там навіть ярмарки проводили… По «буднях» зелену зону «окупували» парочки для романтичних зустрічей, молоді матусі – для того, щоб малюків вигуляти, а школярі – як місце, де можна пограти у футбол.
Занепад парку пов’язаний із початком 1990-х. Спочатку заводське керівництво займалося більш важливими проблемами, а потім і зовсім продало ліхтарі, лавки і зруйнований фонтан одній протестантській громаді, що розраховувала пізніше викупити територію для будівництва грандіозного храму. Саме ця стара «нерухомість» багато років – після ліквідації «Хімпрому» та передачі відомчої території місту – «зв’язувала» місцевій владі руки, не дозволяючи ініціювати реконструкцію парку.
«Майновий» конфлікт вирішився порівняно нещодавно. До того часу більша частина території зеленої зони давно була в жалюгідному стані. Виходить, що «далека» частина парку зі стадіоном, адмінбудинком і спорткомплексом, що належить СК «Нива», виглядає цілком респектабельно, а «ближня» – убита, хоча і займає кілька гектарів землі…
У 2015 році релігійна громада Святих князів Острозьких і місцева організація УНА-УНСО в «куточку» міської зони парку встановила Хрест, на місці якого в майбутньому хоче побудувати храм УПЦ Київського патріархату за прикладом козацької церкви, як для місцевих жителів, так і АТОшніків. Храм має бути подібним знаменитій церкві у Суботові, зображення якої розміщено на 5-гривневій купюрі.
Серед вінничан перспектива будівництва ще одного храму викликала неоднозначну реакцію. А нещодавно громадськості була представлена петиція до місцевої влади щодо реконструкції парку і заборони будівництва церкви на його території. Автор петиції – маловідомий кандидат у мери на виборах 2015 року Сергій Попович – пропонує поділити парк на чотири зони. Перша – огороджена сіткою – для вигулу собак. На другий він пропонує розмістити гойдалки і атракціони. Третя зона – для відпочинку на траві з постриженим газоном. Крім того, пропонується, що в парку повинні бути відновлені алеї, створені новий фонтан і скульптури з живих квітів.
А от четверта зона, що розміщена саме на ділянці, де УНА-УНСО й хоче бачити храм, може стати предметом для суперечок. Тут автор петиції бачить дві міні-футбольні, баскетбольний і волейбольний майданчики, зону з тренажерами, а також танцювальний майданчик. Усе це – за бюджетні гроші. При цьому, С.Попович себе у цьому проекті хоче бачити «уповноваженим координатором і спостерігачем від громади».
У відповідь на проект танцювального майданчика на місці хреста лідер місцевої організації УНА-УНСО Сергій Чумак обурився, мовляв, така ініціатива дає привід запідозрити тезку у зв’язках з «промосковськими» і бажанні «поставити там генделики», пише «РЕАЛ».
У мерії Вінниці близькі до розгляду питання про майбутнє цієї паркової зони. За словами заступника міського голови Сергія Матусяка, в кінці січня або початку лютого будуть проводитися громадські слухання за вищевказаним приводом.
“Я знаю про наміри УПЦ КП побудувати церкву. Чи буде передбачено планом реконструкції спорудження храму в парковій зоні, стане відомо за результатами обговорення перспективи цієї території”, – каже Сергій Матусяк.
Поки що усі ідеї у мерії розцінюють лише як варіанти майбутнього розвитку парку.
Храм не нужен. Танцювальный майданчик тем более. Там будет музыка волать на весь район, рядом не возможно будет жить. Остальное пусть будет. И стадион СК Нива должен быть доступен всем. И сам СК Нива нужно закончить,и сделать досупным всем.