9
Кві
19:30
Що кажуть про «Хмару» керівник Вінниці, екс-головний архітектор міста і представник забудовника?
Що кажуть про «Хмару» керівник Вінниці, екс-головний архітектор міста і представник забудовника?

Виконучий обов’язки міського голови Вінниці Сергій Моргунов висловився щодо резонансного будівництва торгівельного центру Cloud Сквер на головній вулиці міста. На думку очільника міста, проект, який збираються реалізувати уже за рік, має право на існування.

Як передає vinbazar.com, в.о. мера вважає, що нова будівля в сучасному стилі лише доповнить архітектурний ансамбль Вінниці. При цьому Сергій Моргунов наводить приклади європейських міст, хоча й визнає, що на Соборній вистачає будівель, які соромлять головну вулицю.

Нагадаємо, будівництво торгівельного центру на Соборній фактично розпочалося два тижні тому. Найперше, невдоволення частини вінничан викликав сам факт будівництва у історичному центрі поруч із пам’яткою архітектури – костелом капуцинів-францисканців з понад 250-річною історією. Та ще більший шквал емоцій викликав проект майбутнього чотириповерхового ТЦ у стилі Hi-Tech. Різноманітні опитування проведені ЗМІ та у соцмережах показали, що велика частка вінничан категорично не сприймає креативний проект. Ще чимало вважають, що йому не місце саме на Соборній, але не проти його бачити у іншому місці. Ті, хто підтримують будівництво, як правило опинятються в меншості.

Зокрема, розкритикував будівництво «Хмари» на Соборній голова Вінницького регіонального осередку Спілки урбаністів України, колишній головний зодчий Вінниці та області, архітектор Сергій Царенко.

– Я вважаю, що в першу чергу потрібно дотримуватись законодавства. Зокрема, вимог Закону України «Про архітектурну діяльність» щодо обов’язкового порядку прийняття проектних рішень на таких територіях, як центр історичного ареалу міста, у зоні регулювання забудови біля пам’яток архітектури. Закон вимагає проведення архітектурних конкурсів для прийняття архітектурних рішень на таких територіях. Із варіантів, запропонованих у порядку конкурсу, обирається кращий.

Особисто мені здається, що будівництво торгового центру на цьому місці у такому вигляді величезна помилка! Для такого місця варто було б пошукати краще архітектурне рішення за результатами конкурсу. Та місцева влада має деякі «люфти» в цьому плані, адже за законом рішення про проведення конкурсу приймає, у даному випадку, виконавчий орган місцевого самоврядування.

Щодо архітектурного рішення нічого не можу сказати, окрім того, що попередні варіанти, які розроблялися для цієї ділянки, на мій погляд, були цікавіші. Останній варіант надто авангардний для цієї частини міста, адже традиційна архітектурна тектоніка (художнє трактування конструкцій) у даному випадку не застосована. Це може внести візуальний дисонанс у середовище. Це моя позиція як громадянина і професіонала. (джерело: i-vin.info)

Розповсюдженою причиною обурення вінничан є те, що, мовляв, перед будівництвом ані міська влада, ані забудовник не поцікавились думкою жителів міста, як розпорядитися цим невеличким – у 6 соток – клаптиком землі у історичному центрі Вінниці.

Директор фірми-забудовника – ПП «Рейкарц Груп Лімітед» – Сергій Брайловський у інтерв’ю виданню «РЕАЛ» запевнив, що громадські слухання з цього приводу проводилися. Тільки не пригадує коли точно… А що ж до невдоволених, забудовник відповідає що «вони завжди були і будуть», але щодо зміни проекту висловлюється скептично, адже на нього витрачено чималі кошти.

Іншими словами, очікують що рано чи пізно пристрасті вщухнуть, а клієнти ТЦ у такому «рибному» місці згодом і не згадають історію його появи. Таке у Вінниці не вперше – чого варте будівництво підземного ТЦ перед універмагом, названого в народі «мавзолеєм». Чи повторить «Хмара» його «славу», покаже час, але вже початок будівництва залишає неприємний осад…

Введіть свою електронну адресу:

 • Михайло

  Все правильно, что отдали под строительство. Нет, пусть лучше пусть бурьян растет…

 • Мішаня

  Убрали бы там просто, поставили лавочки и сделали красивый проход к зданию с натписью Укртелеком, верняк шо он сыграл в етом не последнюю роль, им же лижь бы деньги делать, а людям комфорт иногда дороже.

 • Raggie

  а мог бы быть милый маленький сквер.
  сам по себе проект интересный. но точно не на Соборной ему место.

 • Duke

  Наскільки проект цікавий, настільки абсоютно недоречний саме в цьому місці, біля костьолу. Там дійсно треба було лише зробити гарний сквер з місцями відпочинку.

 • Тарас

  Моргунов ти дебіл ??? Де ти в народі в історичній частині міста бачив такі споруди ??? Вони оберігають свою історію !! А. Таке бидло як ти і твоя команда знищують історичні пам’ятки Вінниці !

 • svk

  Краще б трол.зупинку в цьому місці із заїзним майданчиком зробили, розширивши дорогу. А за зупинкою невеличку площу із лавками. Там, де немає ще будівель – треба думати про транспорт. Машин все більше і більше!

 • Вадим

  Дуже прикро, що влада дозволила будувати споруду такого типу (((

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com