28
Вер
19:22
Місто літа
Місто літа

Провінційний затишок і стрімкість мегаполіса. Це – Одеса. 

Коли надворі страшенний холод, пропонуємо хоча б візуально повернутися у літо. А для багатьох українців літо – це, безумовно, Одеса.

Місто зустрічає провінційною тишиною. Незважаючи, що вже сьома ранку, місто не прокидалося. Можливо, Одеса іноді дійсно така тиха, але міста-мільйонника зовсім не відчувалося, навіть Вінниця у цей час вже кипить життям.

Від вокзалу просуваємось вулицями Канатною та паралельною їй Маразлієвською. Назви вулиць в Одесі – це взагалі окрема тема, вони настільки ексклюзивні, що за кожною назвою стоїть своя історія.
Одесу можна чітко поділити на декілька районів за архітектурою. Цього немає у жодному місті України. У Києві все перемішано, будуються будівлі абсолютно різного типу, різних стилів в усіх районах міста, у Вінниці – взагалі архітектурний хаос. В Одесі чітко визначено історичний центр, при чому, він має чітку прямокутну планувальну схему, тут присутні такі стилі архітектури, як рококо, необарокко, неоренесанс, модерн. Промальовується і єдиний сучаний стиль новобудов в центрі міста. Яскравими прикладами є ЖК “Гефест” на вул. Грецькій та будинок на розі Канатної та Сабанського провулку. Окремий стиль прослідковується на Аркадії, що вже не є центром, тут більш сучасно зодчі підходять до роботи, “Арк-Плаза”, “Пальміра” – просто витвори мистецтва, я б назвав це кращою архітектурною думкою України на сьогоднішній день.
Будівля на вул. Маразлієвській
У парку Шевченка.
Стадіон “Чорноморець”. Кілька років тому він зазнав серйозної реконструкції і сьогодні входить до числа найсучасніших в Україні.
Вантажний порт
На вулиці Маразлієвській
Польський узвіз
Краєзнавчий музей (реальна історична будівля, а не фейк, як у Вінниці)
Найкрасивіша, напевно, будівля Одеси – виконаний у стилі необарокко Театр Опери і Балету
Вказівники можна вважати одним з символів Одеси, але це просто мегавказівник
Дюк де Рішельє
Ось така забудова Польського узвозу. Будинки, які виглядають зовсім не привабливо сьогодні розділили одеських зодчих на дві групи: перші вважають, що їх потрібно зносити, інші вважають, що це історія, яку не потрібно стирати з одеських вулиць
На вулиці Грецькій
Торговельний центр “Афіна”, знаходиться прямо посередині Грецької площі. У середині досить цікаве дизайнерське рішення, яке було доволі цікавим у часи побудови торговельного центру
Можливо, найкраща рестарврація в Україні
Аркадія. Арк-Плаза. В одеських зодчих є смак.
Панорами Одеси з ЖК “Пальміра”
Наслідки буревію у ніч на 1 червня.
Якби таке сталося у Вінниці, місто би зупинилось повністю на тривалий час. Це підкреслює досконалість одеської транспортної інфраструктури, засновану на тому, що існує велика кількість об”їзних шляхів. Трамваї та тролейбуси на наступний день у місті не працювали майже ні де, з усім порались маршрутки, які, доречі, не були переповненими. Невже 35 вінницьких муніципальних автобусів + 10 експресів зможуть охопити все місто?
Новобудова на розі Канатної та Сабанського провулку
Одеса…

 

Введіть свою електронну адресу:

Місто
Інфраструктура
Будівництво і архітектура
Історія міста
Новини області
Подорожі
Україна
Світ
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на urban.vn.ua. Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту за умови гіперпосилання на urban.vn.ua.
Порушення вищевказаних умов є порушенням захищених законом прав інтелектуальної власності та прав на інформацію.
Контакт: promisto.vn@gmail.com